Niemiecki serwis biurowy Niemiecki serwis biurowy

Home » Oferta » Odzyskiwanie należności płatniczych

Odzyskiwanie należności płatniczych

Pozasądowe ponaglenie do zapłaty

Jeśli Wasz kontrahent tygodniami a może miesiącami nie płaci, jest czas aby się tym profesionalnie zająć. W przypadku gdy mimo ponagleń zwleka on z uregulowaniem należności należy szybko reagować, ponieważ Wasza firma jest prawdopodobnie jedynym wierzycielem. Wystosowanym pismen dajemy dłużnikowi do zrozumienia, że podchodzimy do sprawy poważnie wyznaczając mu termin płatności. Jeśli wbrew oczekiwaniom nie dojdzie do uregulowania należności, kierujemy po raz drugi pismo, w którym wyznaczamy krótki termin zapłaty i grozimy skierowaniem sprawy do sądu. Jeśli dłużnik ureguluje zaległość, sprawa ulega zakończeniu. W przeciwnym razie następuje:

Sądowe wezwanie dłużnika do zapłaty i uzyskanie tytułu wykonawczego

Bardzo dogodna forma prawna, gdyż

- Uzyskujesz bardzo szybko tytuł wykonawczy ( 5-6 tygodni) - Ponosisz pięciokrotnie niższą opłatę sądową niż w normalnym toku postępowania - Dokumunty składane są jednym wyznaczonym do wszystkich tego rodzaju spraw sądzie

Jeśli Wasze pieniądze zostały zabezpieczone tytułem wykonawczym (30 lat ważności!) kierujemy sprawę na drogę postępowania egzekucyjnego.

Postępowanie egzekucyjne

Na podstawie orzeczenia sądowego składamy wniosek o przeprowadzenie egzekucji z kont bankowych dłużnika, ruchomości oraz innych praw majątkowych.

zakładka do Wypłacalności: Tutaj otrzymują Państwo ścisłą i klarowną ocenę kondycji finansowej Waszego partnera handlowego. Uzyskane dane wpłyną na korzystne opracowanie umowy.

Rejestrowanie działalności gospodarczej / Gewerbeanmeldung

Polacy maja możliwość zarejestrowania działalność gospodarczą w Niemczech. Stanowią oni wówczas jednoosobowe przedsiębiorstwo / Einzelunternehmen podlegające Kodeksowi Cywilnemu (Bürgerliches Gesetzbuch) ... » więcej

Zasiłek rodzinny

Należą Ci się miesięcznie pieniądze na dzieci własne i przysposobione w wysokości 184,00 euro na pierwsze i drugie dziecko a 190,00 euro na trzecie, jeśli pracowałeś bądź pracujesz w Niemczech ... » więcej

Ubezpieczenie

Wybierasz dowolny pakiet oferujacy Ci bogaty zakres świadczeń. Oferujemy bardzo korzystne ubez. zdrowotne i od odpowiedzialności cywilnej ... » więcej

Nieruchomości

Pomagamy w znalezieniu odpowiedniego dla Ciebie domu, mieszkania bądź pokoju. » więcej

Tłumaczenia

Towarzyszymy w urzedach, u lekarza bądź adwokata ... » więcejO firmie

W odpowiedzi na zapotrzebowanie na polskim rynku związane z prawami jakich nabywają polscy obywatele jako członkowie Unii Europejskiej stworzyliśmy szeroki wachlarz usług do Państwa dyspozycji.

Cieszymy się zaufaniem i zadowoleniem wielu klientów. Doskonała znajomość niemieckiego rynku gospodarczego i prawa pozwoli znaleźć rozwiązanie na każdy Państwa problem.

Zapraszamy

O firmie

- Firmy utrzymujące kontakty handlowe z niemieckimi kontrahentami.

- Osoby fizyczne, którym prawnie nalezą się pieniądze osób mieszkających w Niemczech.

- Polacy zamierzający założyć działalność gospodarcza w Niemczech, bądź już ją prowadzący.

- Rodzice mieszkających w Polsce dzieci, w wypadku gdy jedno z nich pracuje bądź posiada zameldowanie na terenie Niemiec.

- Firmy z siedzibą w Niemczech mające problemy z płynnością płatniczą ze strony swoich partnerów gospodarczych.

O firmie

Niemiecki serwis biurowy

Roksana Socha
Mollnerweg 35
12353 Berlin/Niemcy

Tel: 00493029043780

Fax: 00493029009621

e-mail: biuro@socha-berlin.de

Copyright © 2010-2016 www.niemiecki-serwis.pl | Niemiecki serwis biurowy

Projekt i wykonanie: PP Design Studio